Biyografi

adil-yildirim-hakkinda

Adil Yıldırım Hakkında

6 Ocak 1982 İstanbul doğumlu olan Adil Yıldırım, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Fransızca Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra on yıl İtalya’da yaşadı.

Bu süre zarfında, Milano Teknik Üniversitesi Politecnico di Milano’da Uluslararası Marketing dalında yüksek lisansını tamamladıktan sonra felsefe ve insan ilişkilerine olan merakı nedeniyle bu alanlarda kendini geliştirmeye karar verdi ve Avrupa genelinde düzenlenen çeşitli seminerlere katıldı.

ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu bünyesinde İlişki Koçu olarak eğitimlerini İtalya’da tamamlayan Adil Yıldırım, bir yandan da ortaokul yıllarından beri devam eden edebiyat merakını sürdürdü ve yazdığı kısa hikayeler İtalya’da Corriere della Sera Gazetesinin hafta sonu eklerinde yayınlandı.

Her zaman bir roman sevdalısı olduğunun altını çizen Adil Yıldırım, Türkiye’ye döndükten sonra Gecede Saklı Yalnız Aşklar adlı ilk romanını yazdı ve bu roman 2017 senesinde yayınlandı. Bu romanın ardından hayatımızdaki tinsel dinamikleri kaleme aldığı Zamanın Sessiz Ruhu, Tesadüfe Yer Yoktur isimli romanı 2019 senesi Nisan ayında okurları ile buluştu. Yine 2019 senesi temmuz ayında ise Gecede Saklı Yalnız Aşklar’ın devamı niteliğinde olan Med Cezir adlı romanı yayınlandı.

Adil Yıldırım’ın altıncı kitabı Flört Etme Sanatı Nisan 2021 tarihinde okurlarıyla buluştu ve Türkiye’de flört üzerine yazılan ilk kitap olarak raflarda yerini aldı.

40 rakamının insan hayatında yeni bir spiritüel kapı açtığına inanan Adil Yıldırım, kırk yaşına girdiği 6 Ocak 2022 tarihinde yedinci kitabı olan 40+ İtiraf Hikayeleri ile okurlarıyla buluştu. Kitapta çevresinde kırk yaşını aşmış insanların itiraflarına yer vererek hem onların hem de insanlık tarihindeki ortak bilincin karanlık yüzüne ışık tutmayı amaçladı.

Adil Yıldırım sekizinci kitabını 1 Haziran 2022 tarihinde yayınladı. 50 Maddede Sosyal Medya Aşkları ismiyle yayınlanan kitap, günümüzde insan hayatını esir alan internet ve sosyal medya üzerinde yaşanan ilişkilere kimi zaman dehşete düşüren detaylarıyla ışık tutuyor.

“Yazmak en büyük terapidir” diyerek yazmayı çok sevdiğini belirten Adil Yıldırım “İnsan yaşarken yalan söyleyebilir ancak yazarken asla yalan söyleyemez; çünkü yazan insan kendi ruhuyla yüzleşmek zorundadır” söylemiyle roman yazma serüvenini tanımlıyor.

8+

kitap yazarı

957+

takipçi

247+

seminer

872+

danışan

follow-instagram